SUNDSVALL

Vår anläggning ligger efter E14 västra utfarten från Sundsvall.
 

Vi är ackrediterade av Swedac inom följande provningsområden:
• Kontroll eget arbete (släcka 2:or)
• Färdskrivare digitalt/analog
• Hastighetsbegränsare
 

Vi är certifierade av INCERT inom följande områden:
• Komfortkyla Lastvagn & Buss
• Transportkyla

Servicemarknad

Torleif Karlsson
Garanti/Adm

Tel: 060-67 19 23
torleif.karlsson@bilbolaget.nu

Jens Åmansson
Verkmästare

Tel: 060-67 19 45
jens.amansson@bilbolaget.nu

Lars-Olof Larsson
Servicechef

Tel: 060-67 19 28
lars-olof.larsson@bilbolaget.nu

Jan Landin
Kundmottagare

Tel: 060-67 19 22
jan.landin@bilbolaget.nu

Kent Överholm
Skadeverkmästare

Tel: 060-67 19 26
kent.overholm@bilbolaget.nu

Jens Edlund
Verkmästare

Tel: 060-67 19 27
jens.edlund@bilbolaget.nu

Mikael Törnlund
Verkmästare

Tel: 060-67 19 24
mikael.tornlund@bilbolaget.nu

Reservdelar

Tommy Björklund
Reservdelar

Tel: 060-67 19 31
tommy.bjorklund@bilbolaget.nu

Milton Gustafsson
Reservdelar

Tel: 060-67 19 36
milton.gustafsson@bilbolaget.nu

Roger Lindholm
Reservdelar

Tel: 060-67 19 35
roger.lindholm@bilbolaget.nu

Alexander Stadling
Reservdelar

Tel: 060-67 19 32
alexander.stadling@bilbolaget.nu

Peter Zetterberg
Reservdelar

Tel: 060-67 19 36

Serviceavtal och Servicekoordinator

Per-Anders Håkansson
Serviceavtal och Servicekoordinator

Tel: 060-67 19 02
per-anders.hakansson@bilbolaget.nu

Säljare

Marcus Falberg
Säljare Sundsvall

Tel: 060-67 19 67
Tel: 070-62 25 991
marcus.falberg@bilbolaget.nu

Peter Stockhaus
Tjänstesäljare

Tel: 026-54 59 04
peter.stockhaus@bilbolaget.nu