SUNDSVALL

Bultgatan 28
853 50 SUNDSVALL

Vår anläggning ligger efter E14 västra utfarten från Sundsvall.


Vi är ackrediterade av Swedac inom följande provningsområden:
• Kontroll eget arbete (släcka 2:or)
• Färdskrivare digitalt/analog
• Hastighetsbegränsare
 

Vi är certifierade av INCERT inom följande områden:
• Komfortkyla Lastvagn & Buss
• Transportkyla

Öppettider


Verkstad
Måndag-torsdag 07:00-22:00
Fredag 07:00-16:00
Lördag-söndag 07:00-16:00

Reservdelar
Måndag-torsdag 07:00-22:00
Fredag 07:00-16:00
Lördag-söndag: 07.00-16.00

Försäljningen
Måndag-fredag 08:00-17:00

Volvo Action Service


Telefon: 020 - 79 58 27

Servicemarknad

Torleif Karlsson
Garanti/Adm

Tel: 060-67 19 23
torleif.karlsson@bilbolaget.nu

Jens Åmansson
Verkmästare

Tel: 060-67 19 45
jens.amansson@bilbolaget.nu

Kent Överholm
Skadeverkmästare

Tel: 060-67 19 26
kent.overholm@bilbolaget.nu

Lars-Olof Larsson
Servicechef

Tel: 060-67 19 28
lars-olof.larsson@bilbolaget.nu

Jens Edlund
Verkmästare

Tel: 060-67 19 27
jens.edlund@bilbolaget.nu

Mikael Törnlund
Verkmästare

Tel: 060-67 19 24
mikael.tornlund@bilbolaget.nu

Reservdelar

Hugo Bystedt
Reservdelar
Tel: 060-67 19 36

hugo.bystedt@bilbolaget.nu

Tim Åslin
Reservdelar

Tel: 060-67 19 37

tim.aslin@bilbolaget.nu

 

Roger Lindholm
Reservdelar

Tel: 060-67 19 35
roger.lindholm@bilbolaget.nu

Alexander Stadling
Reservdelar

Tel: 060-67 19 32
alexander.stadling@bilbolaget.nu

Peter Zetterberg
Reservdelar

Tel: 060-67 19 36
 

Serviceavtal och Servicekoordinator

Per-Anders Håkansson
Serviceavtal och Servicekoordinator

Tel: 060-67 19 02
per-anders.hakansson@bilbolaget.nu

Säljare

Marcus Falberg
Säljare Sundsvall

Tel: 060-67 19 67
Tel: 070-62 25 991
marcus.falberg@bilbolaget.nu