GÄVLE

Skolgången 9
802 57 GÄVLE

Vår anläggning ligger i södra delen av Gävle ca 2 km från E4, avfart Gävle södra.

Vi är ackrediterade av Swedac inom följande provningsområden:
• Kontroll eget arbete (släcka 2:or)
• Färdskrivare digitalt/analog
• Hastighetsbegränsare

Vi är certifierade av INCERT inom följande områden:
• Komfortkyla Lastvagn & Buss
• Transportkyla

Öppettider


Verkstad
Måndag-torsdag 07:00-22:00
Fredag 07:00-16:00
Lördag-söndag 07:00-16:00

Reservdelar
Måndag-torsdag 07:00-22:00
Fredag 07:00-16:00
Lördag-söndag: 07.00-16.00

Försäljningen
Måndag-fredag 08:00-17:00

Volvo Action Service


Telefon: 020 - 79 58 27

Servicemarknad

Mats Åhlander
Servicechef

Tel: 026-54 59 17
mats.ahlander@bilbolaget.nu

Andreas Skytt
Verkmästare
Tel: 026-54 59 15
andreas.skytt@bilbolaget.nu

Joakim Eklund
Verkmästare

Tel: 026-54 59 24
Mob: 070-090 88 96
joakim.eklund@bilbolaget.nu

Benny Seger
Verkmästare
Tel: 026-54 59 13
benny.seger@bilbolaget.nu

Anders Nyström
Verkmästare

Tel: 026-54 59 11
anders.nystrom@bilbolaget.nu

Patrik Carlsson
Verkmästare
Tel: 026-54 59 14
patrik.carlsson@bilbolaget.nu

Claes Engh
Teknisk chef Buss

Tel: 0270-737 26
claes.engh@bilbolaget.nu

Reservdelar

Mikael Cogne
Reservdelar
Tel: 026-54 59 07
mikael.cogne@bilbolaget.nu

Simon Sundqvist
Reservdelar
Tel: 026-54 59 29
simon.sundqvist@bilbolaget.nu

Mikael Hjelm
Reservdelar
Tel: 026-54 59 06
mikael.hjelm@bilbolaget.nu

Timmy Mars
Reservdelar
Tel: 026-54 59 08
timmy.mars@bilbolaget.nu

Pernilla Lindahl
Reservdelar
Tel: 026-54 59 10
pernilla.lindahl@bilbolaget.nu

Serviceavtal och Servicekoordinator

Lena Lindgren
Serviceavtal och Servicekoordinator

Tel: 026-54 59 05
lena.lindgren@bilbolaget.nu

Säljare

Kent Eriksson
Lastbilssäljare

Tel: 026-54 59 26
Tel: 072-526 65 11
kent.eriksson@bilbolaget.nu

Johan Bergström
Lastbilssäljare
Tel: 026-54 59 03
Tel: 076-547 78 03
johan.bergstrom@bilbolaget.nu