Volvo

BILBOLAGET LASTVAGNAR PERSSON & CO

Vi är ett helägt dotterbolag till Bilbolaget Invest Sundsvall AB. Är du intresserad av nytt eller begagnat inom vårt affärsområde tunga fordon då är det till oss du vänder dig. Behöver du service, reparationer fordon eller påbyggnad är vi rätt för dig. Vi erbjuder också finansiering, försäkringar, hyrbilar, förarutbildningar och Volvo Action Service. Välkommen att kontakta oss.

Här nedan hittar du information om företagsledning samt administrativ personal.

Företagsledning

 

Mikael Larsson
Servicemarknadschef

Tel: 060-67 19 34
070-243 99 10
mikael.larsson@bilbolaget.nu

Joachim Wiberg
Försäljningschef

Tel: 060-67 19 21
070-272 72 41
joachim.wiberg@bilbolaget.nu

Fredrik Jansson
Ekonomi

Tel: 060-67 19 05
fredrik.jansson@bilbolaget.nu

Försäljning

Marcus Falberg
Säljare Sundsvall

Tel: 060-67 19 67
070-622 59 91
marcus.falberg@bilbolaget.nu

Kent Eriksson
Säljare Gävle

Tel: 026-54 59 26
072-526 65 11
kent.eriksson@bilbolaget.nu

Per-Göran Eriksson
Säljare Hudiksvall, Ljusdal, Söderhamn

Tel: 0650-54 83 07
070-217 92 50
par-goran.eriksson@bilbolaget.nu

Administrativ personal

Per-Åke Brodd Garanti
Adm Gävle Söderhamn

Tel: 026-54 59 01
per-ake.brodd@bilbolaget.nu

Fredrik Jansson
Ekonomi Sundsvall

Tel: 060-67 19 05
fredrik.jansson@bilbolaget.nu

Anki Kristoffersson Leverans
Lastbilskort Hudiksvall

Tel: 0650-54 83 03
anki.kristoffersson@bilbolaget.nu

Amilia Sjöström
Fordonsadministratör
Tel: 060-67 19 10
amilia.sjostrom@bilbolaget.nu