Rolf Ericson Lastvagnar & Bussar AB

Du kan få mycket matnyttig information om lastbilarna genom att läsa och titta på de bilder som finns. Den bästa inblicken får du dock genom att uppleva lastbilarna på riktigt. Vi ger kunderna möjlighet att se på lastbilarna, uppleva dem och inte minst köra dem. Målet är att det ska gå så enkelt och smidigt som möjligt att få ut lastbilarna på vägarna. Det är i anläggningar som allt händer.

Ledningen

Magnus Enochsson
VD

Phone: 0243-25 77 46
Mobile: 070-644 31 20
magnus.enochsson@rebil.se 

Anders Klingvall
Servicemarknadschef

Phone: 0243-30 01 20
Mobile: 070-359 04 98
anders.klingvall@rebil.se

Ingrid Johansson
HR

Phone: 023-588 27
Mobile: 070-232 50 48
ingrid.johansson@rebil.se

Hanna Salander
Kvalitet- och miljöansvarig
Phone: 0243-25 77 49
Mobile: 070-689 77 16
hanna.salander@rebil.se

Cecilia Hagdahl
Ekonomichef

Phone: 023-588 26
Mobile: 070-217 97 23
cecilia.hagdahl@rebil.se

Lars Evertsson
Försäljningschef

Phone: 0243-25 77 89
Mobile: 070-325 12 74
lars.evertsson@rebil.se

Verkstad

Daniel Sundman
Verkstadschef

Phone: 0243-257740
Mobile: 070-3015968
daniel.sundman@rebil.se

Andreas Rickardsson
Verkmästare

Phone: 0243-257728
Mobile: 070-7730681
andreas.rickardsson@rebil.se 

Johan Bergström
Verkmästare

Phone: 0243-257748
Mobile: 076-5261581
johan.bergström@rebil.se

Marcus Olsson
Verkmästare

Phone: 0243-257732
marcus.olsson@rebil.se

Peo Gustafsson
Verkmästare skador

Phone: 0243-257741
Mobile: 070-5575941
peo.gustafsson@rebil.se 

Jan Gustafsson
Garanti/Verkmästare

Phone: 0243-257744
Mobile: 070-2860729
jan.gustafsson@rebil.se

Cecilia Klingvall
Servicekoordinator

Phone: 0243-300121
Mobile: 070-0912824
cecilia.klingvall@rebil.se 

Sven-Erik Kallin
Mekaniker

Khadar Abdullahi
Mekaniker

Patrik Klöfkorn
Mekaniker

Jonathan Svensson
Mekaniker

Conny Hammarberg 
Mekaniker

Benny Bosell
Mekaniker

Nihad Kurtovic
Mekaniker

Joakim Magnusson
Mekaniker

Kenneth Söderlind
Mekaniker

Markus Pettersson
Mekaniker

Thomas Ernestes
Mekaniker

Hans-Olof Palander
Mekaniker

Stefan Nilsson
Mekaniker

Stefan Mattsson
Mekaniker

Roger Ingesson
Mekaniker

Mattias Thors
Mekaniker

Tobias Haglund
Mekaniker

Reservdelar

Sabina Stawbrink
Reservdelar

Phone: 0243-257734
sabina.stawbrink@rebil.se

Björn Bergqvist
Reservdelar

Phone: 0243-257735
bjorn.bergkvist@rebil.se

Kent Wallin
Reservdelar

Phone: 0243-257739
kent.wallin@rebil.se

Per Eriksson
Reservdelar
Phone: 0243-257743
per.eriksson@rebil.se 

Christer Claar
Reservdelar

Phone: 0243-257706
Mobile: 070-3302656
christer.claar@rebil.se

Försäljning

Lars Evertsson
Försäljningschef

Phone: 0243-257789
Mobile: 070-3251274
lars.evertsson@rebil.se

Frank Göransson
Säljare

Phone: 0243-257730
Mobile: 070-5502769
frank.goransson@rebil.se 

Björn Karlsson
Säljare

Phone: 0243-257731
Mobile: 070-5872507
bjorn.karlsson@rebil.se 

Peter Loman
Tjänstesäljare

Phone: 0243-257701
Mobile: 070-6475785
peter.loman@rebil.se

Däck

Joakim Jonsson
Däck

Phone: 0243-25 77 88
joakim.jonsson@rebil.se

Alexander Arvids
Däck

Phone: 0243-257788
alexander.arvids@rebil.se

Ekonomi

Cecilia Hagdahl
Ekonomichef   
 
Phone: 023-588 26
Mobile: 070-217 97 23
cecilia.hagdahl@rebil.se

Lars stålberg
Ekonomi

Phone: 023-58805
Mobile: 070-5349360
lars.stalberg@rebil.se

Maria Bergström
Redovisning

Phone: 0243-25 77 78
Mobile: 072-856 10 98
maria.bergstrom@rebil.se

Elin Haglund
Redovisning

Phone: 0243-25 77 23
Mobile: 076-526 15 77
elin.haglund@rebil.se