VÄLKOMMEN TILL

VÄXJÖ

Besöksadress: Ljungadalsgatan 3, 352 46 Växjö
Postadress: Box 3114, 350 43 Växjö
0470-74 83 00

 

Fredag den 29 oktober flyttar vi.

Från den 01 november finns vi på adress:

Torsten Ullmans Väg 4 

VÄLKOMNA!

 

Försäljning:

Måndag-Fredag kl 08.00-17.00

Verkstad & Reservdelar:
Måndag–Torsdag kl 07:00-23:00
Fredag kl 07:00-16:00
Lördag kl 07.00-14.00

Kundmottagning: 0470-74 83 20
Reservdelar: 0470-74 83 24

Service/reparationer av JOAB & HIAB byggnationer.
Skadecenter

Tvätthall:

Har ni ett ”Volvo Lastbilskort” kan ni tvätta dygnet runt hos oss.
Glöm ej att registrera ert kort hos oss för att komma in på området. 

SWEDAC ackrediterade:

Släcka 2:or
Färdskrivare 
Hastighetsregulator
Komfortkyla
Transportkyla 
Stenskott

Volvo Action Service020-79 58 27

FÖRSÄLJNING

Niclas Frank
Regionchef Öst
Telefon: 0480-42 13 10
Mobil: 070-453 40 90
niclas.frank@finnvedenslast.se

Magnus Carlsson
Säljare Begagnat
Telefon: 0370-69 93 58    
Mobil: 070-378 29 10
magnus.carlsson@finnvedenslast.se

Mia Cipra
Säljadministration
Telefon: 0470-74 83 34    
Mobil: 076-835 83 34  
mia.cipra@finnvedenslast.se

Daniel Treptow
Säljare Buss
Mobil: 076-553 14 15
daniel.treptow@volvo.com

Jerker Rosén
Säljare
Telefon: 0470-74 83 10
Mobil: 070-579 83 11
Jerker.Rosen@finnvedenslast.se

Fredrik Dragestam
Hyrlastansvarig
Telefon: 0470-74 83 25
Mobil: 070-267 78 74
fredrik.dragestam@finnvedenslast.se

Patrik Eriksson
Dynafleet
Telefon: 0491-895 57
Mobil: 076-841 95 57
patrik.eriksson@finnvedenslast.se

Joakim Jauernig
Säljare
Telefon: 0470-74 83 15
Mobil: 070-579 83 15
joakim.jauernig@finnvedenslast.se

Cina Krusberg
Säljadministration
Telefon: 0470-74 83 12
Mobil: 070-513 83 12
cina.krusberg@finnvedenslast.se

Mattias Walett
Serviceavtal Öst
Telefon: 0491-895 54
Mobil: 070-539 09 79
mattias.walett@finnvedenslast.se

SERVICEMARKNAD

Mikael Petersson
Servicemarknadschef Öst
Telefon: 0492-691 44
Mobil: 072-729 76 88
mikael.petersson@finnvedenslast.se

Mikael Rydén
Kundmottagare
Telefon: 0470-74 83 22
Mobil: 076-835 83 22
mikael.ryden@finnvedenslast.se

Annie Magnusson
Verkstadsadministration
Telefon: 0470-74 83 23
Mobil: 070-208 41 03
annie.magnusson@finnvedenslast.se

Jerry Gustavsson
Servicechef
Telefon: 0470-74 83 28
Mobil: 076-835 83 24
jerry.gustavsson@finnvedenslast.se

Roger Nilsson
Verkmästare
Telefon: 0470-74 83 35 
roger.nilsson@finnvedenslast.se

Amar Licna
Kundmottagare
Telefon: 0470-74 83 37
Mobil: 070-554 83 37
amar.licna@finnvedenslast.se

Peter Carlsson
Verkstadsadministration
Telefon: 0470-74 83 17
Mobil: 070-579 83 29
peter.carlsson@finnvedenslast.se

RESERVDELAR

Patric Andersson
Reservdelsansvarig
Telefon: 0470-74 83 32
Mobil: 076-835 83 32
patric.andersson@finnvedenslast.se

Pontus Gröndahl
Reservdelar
Telefon: 0470-74 83 16
pontus.grondahl@finnvedenslast.se

Patrik Adholm
Reservdelar
Telefon: 0470-74 83 33
patrik.adholm@finnvedenslast.se

MEKANIKER

Daniel Holmi
Tvätt & Smörj
Telefon: 0470-74 83 36
daniel.holmi@finnvedenslast.se

Martin Toresson
Mekaniker

Henrik Lövemyr
Mekaniker

Robin Gustavsson
Mekaniker

Sowan Mohannad
Mekaniker

Martin Persson
Tvätt & Smörj
Telefon: 0470-74 83 36
 

Klas Hammarstedt
Mekaniker

Ulf Salomonsson
Mekaniker

Johan Johansson
Mekaniker

Eddy Johansson
Mekaniker


Morgan Svensson
Mekaniker

Anton Johansson
Mekaniker

Emil Johansson
Mekaniker