VÄLKOMMEN TILL

ÄNGELHOLM

Besöksadress : Åkerslundsgatan 46, 262 73 Ängelholm
Postadress: Box 1071, 262 21 Ängelholm
036-34 82 00

 

Försäljning:

Måndag-Fredag kl 08.00-17.00

Verkstad:

Måndag–Torsdag kl 07.00-23.30
Fredag kl 07.00-16.00
Lördag kl 07.00-13.00
Kundmottagning: 0431-898 90

Reservdelar:
Måndag-Fredag kl 07.00-16.00
Lördag kl 09.00-12.00

Reservdelar: 0431-898 69

Smörjhall: 
Måndag-Fredag kl 07.00-16.00

 

Tvätthall:

Har ni ett ”Volvo Lastbilskort” kan ni tvätta dygnet runt hos oss.
Glöm ej att registrera ert kort hos oss för att komma in på området

SWEDAC ackrediterade:

Släcka 2:or
Färdskrivare 
Hastighetsregulator
Komfortkyla
Stenskott
Service/reparationer av JOAB & HIAB byggnationer.

Volvo Action Service: 020-79 58 27

FÖRSÄLJNING

Åsa Gustavsson
Regionchef Väst

Telefon: 036-34 82 05
Mobil: 070-557 47 71
asa.gustavsson@finnvedenslast.se

Björn Persson
Säljare

Telefon: 0431-898 97
Mobil: 070-190 03 41
bjorn.persson@finnvedenslast.se

Magnus Carlsson
Säljare Begagnat

Telefon: 0370-69 93 58
Mobil: 070-378 29 10
magnus.carlsson@finnvedenslast.se

Ulf Rudolfsson
Försäljningschef Väst

Telefon: 036-34 82 02
Mobil: 070-593 51 25 
ulf.rudolfsson@finnvedenslast.se

Stefan Svensson
Säljare

Telefon: 0431-898 81
Mobil: 070-551 72 50
stefan.svensson@finnvedenslast.se

Fredrik Dragestam
Hyrlastansvarig

Telefon: 0470-74 83 25
Mobil: 070-267 78 74
fredrik.dragestam@finnvedenslast.se

Daniel Treptow
Säljare Buss

Mobil: 076-553 14 15


daniel.treptow@volvo.com

Jonas Skagerberg
Leveransman

Telefon: 0431-898 92
Mobil: 076-534 98 92
jonas.skagerberg@finnvedenslast.se

Johan Fredriksson
Serviceavtal Väst

Telefon: 036- 34 82 15
johan.fredriksson@finnvedenslast.se
 

SERVICEMARKNAD

Shahin Khajebahri

Servicechef  

Telefon: 0431-898 83
Shahin.Khajebahri@finnvedenslast.se

Patrik Amilon
Verkmästare

Tel:0431-898 90
patrik.amilon@finnvedenslast.se    

Magnus Henrysson
Kundmottagare

Telefon: 0431-898 90
magnus.henrysson@finnvedenslast.se

Martin Månsson
Verkmästare

Tel 0431-898 90
martin.mansson@finnvedenslast.se    

Peter Nilsson
Kundmottagare

Telefon: 0431-898 90
peter.nilsson@finnvedenslast.se

Magnus Karlsson
Verkstadsadministration

Tel: 0431-60 01 01
magnus.karlsson@finnvedenslast.se

RESERVDELAR

Niclas Thelin
Reservdelar

Telefon: 0431-600 122 
niclas.thelin@finnvedenslast.se

Anna-Lotta Nilsson
Reservdelar

Telefon: 0431-600 123
anna-lotta.nilsson@finnvedenslast.se

MEKANIKER

Libor Zapletal
Mekaniker

Jan-Erik Johansson
Mekaniker

Markus Lundgren
Kvällsmekaniker

 

Joakim Nilsson
Mekaniker

Mohammadreza Jafarikhah

Mekaniker    

Vlastimir Arsovic 
Kvällsmekaniker

 

Oscar Hansson
Mekaniker

Fredrik Karlsson
Mekaniker

Daniel Nilsson
Mekaniker

David Tan Sanchez

Mekaniker

Per Jönsson
Mekaniker

Mikael Martinsson
Kvällsmekaniker

 

Oskar Larsson
Mekaniker

Jonny Jönsson
Mekaniker

Isak Persson

Mekaniker