VÄLKOMMEN TILL

ÄNGELHOLM

Besöksadress : Åkerslundsgatan 46, 262 73 Ängelholm
Postadress: Box 1071, 262 21 Ängelholm
036-34 82 00

 

Försäljning:

Måndag-Fredag kl 08.00-17.00

Verkstad:

Måndag–Torsdag kl 07.00-23.30
Fredag kl 07.00-16.00
Lördag kl 07.00-13.00
Kundmottagning: 0431-898 90

Reservdelar:
Måndag-Fredag kl 07.00-16.00
Lördag kl 09.00-12.00

Reservdelar: 0431-898 69

Smörjhall: 
Måndag-Fredag kl 07.00-16.00

Tvätthall:

Har ni ett ”Volvo Lastbilskort” kan ni tvätta dygnet runt hos oss.
Glöm ej att registrera ert kort hos oss för att komma in på området

SWEDAC ackrediterade:

Släcka 2:or
Färdskrivare 
Hastighetsregulator
Komfortkyla
Stenskott
Service/reparationer av JOAB & HIAB byggnationer.

Volvo Action Service: 020-79 58 27

FÖRSÄLJNING

Åsa Gustavsson
Regionchef Väst

Telefon: 036-34 82 05
Mobil: 070-557 47 71
asa.gustavsson@finnvedenslast.se

Björn Persson
Säljare

Telefon: 0431-898 97
Mobil: 070-190 03 41
bjorn.persson@finnvedenslast.se

Fredrik Dragestam
Hyrlastansvarig

Telefon: 0470-74 83 25
Mobil: 070-267 78 74
fredrik.dragestam@finnvedenslast.se

Shahin Khajebahri
Key Account Manager

Telefon: 0431-898 83
Mobil: 0765-34 98 83
Shahin.Khajebahri@finnvedenslast.se

Ulf Rudolfsson
Försäljningschef Väst

Telefon: 036-34 82 02
Mobil: 070-593 51 25 
ulf.rudolfsson@finnvedenslast.se

Tim Olofsson
Säljare

Telefon: 0431-898 81
Mobil: 070-551 72 50
tim.olofsson@finnvedenslast.se

Patrik Eriksson
Dynafleet

Telefon: 0491 - 895 57
Mobil: 076-841 95 57
patrik.eriksson@finnvedenslast.se

Daniel Treptow
Säljare Buss

Mobil: 076-553 14 15
daniel.treptow@volvo.com

Claes Thomasson
Säljare

Telefon: 0431-898 82
Mobil: 070-698 98 82
claes.thomasson@finnvedenslast.se

Magnus Carlsson
Säljare Begagnat

Telefon: 0370-69 93 58
Mobil: 070-378 29 10
magnus.carlsson@finnvedenslast.se

Johan Fredriksson
Serviceavtal Väst

Telefon: 036- 34 82 15
johan.fredriksson@finnvedenslast.se
 

SERVICEMARKNAD

Andreas Grip
Servicechef

Telefon: 0431-898 99
andreas.grip@finnvedenslast.se

Patrik Amilon
Verkmästare

Tel:0431-898 90
 

Magnus Henrysson
Kundmottagare

Telefon: 0431-898 90
magnus.henrysson@finnvedenslast.se

Martin Månsson
Verkmästare

Tel 0431-898 90
 

Peter Nilsson
Kundmottagare

Telefon: 0431-898 90
peter.nilsson@finnvedenslast.se

Magnus Karlsson
Verkstadsadministration

Tel: 0431-60 01 01
magnus.karlsson@finnvedenslast.se

RESERVDELAR

Per Jönsson
Reservdelsansvarig

Telefon: 0431-60 01 21
per.jonsson@finnvedenslast.se

Magnus Esbjörnsson
Reservdelar

Telefon: 0431-600 117
magnus.larsson@finnvedenslast.se

Niclas Thelin
Reservdelar

Telefon: 0431-600 122 
niclas.thelin@finnvedenslast.se

Anna-Lotta Nilsson
Reservdelar

Telefon: 0431-600 123
anna-lotta.nilsson@finnvedenslast.se

MEKANIKER

Libor Zapletal
Mekaniker

Jan-Erik Johansson
Mekaniker

Markus Lundgren
Kvällsmekaniker

 

Joakim Nilsson
Mekaniker

Tommy Andersson
Mekaniker

David Tan Sanchez

Mekaniker

Bernth Svensson
Mekaniker

Farid Ahmad/Tjänstledig
Mekaniker

Vlastimir Arsovic 
Kvällsmekaniker

 

Oscar Hansson
Mekaniker

Fredrik Karlsson
Mekaniker

Daniel Nilsson
Mekaniker

Per Jönsson
Mekaniker

Alexander Nordstrand
Mekaniker

Mikael Martinsson
Kvällsmekaniker

 

Oskar Larsson
Mekaniker

Jonny Jönsson
Mekaniker