ÖPPETTIDER VÄNERSBORG

Verkstaden

Måndag-torsdag 07.00-18.00

Fredag 07.00-16.00

Frukost 09.00-09.20

Lunch 12.30-13.10

 

Reservdelar

Vecka 25 till vecka 34 stänger vi klockan 16:00.

Vecka 35 och framåt stänger vi klockan 18:00.

 

Måndag-torsdag 07.00-18.00

Fredag 07.00-16.00

Frukost 09.00-09.20

Lunch 12.30-13.10

Välkommen till oss 
Brandt Lastvagnar AB
Johannesbergsvägen 1
462 40 Vänersborg
Telefon Verkstad lastvagnar: 0521-57 71 10
Telefon Verkstad buss: 0521-28 15 44
Telefon Reservdelar: 0521-57 71 20

Verkstadspersonal

Patrik Wallentin
Verkstadschef
Telefon: 0521-281548
patrik.wallentin@brandtlv.com

Christoffer Marmstig
Verkmästare
Telefon: 0521-57 71 10
 

Carl-Erik Eriksson
Telefon: 0521-57 71 10
 

Kim Andersen
Kundmottagare Buss
Telefon: 0521-57 71 10

Rasim Gjoraj
Telefon: 0521-57 71 10

Magnus Elovson
Service Koordinator
Telefon: 0521-281546
Magnus.Elovson@brandtlv.com

Jörgen Lindblom
Telefon: 0521-57 71 10


 

Fredrik Drewitz
Telefon: 0521-57 71 10
 

Rikard Larsson
Telefon: 0521-57 71 10
 

Nelson Melara
Telefon: 0521-57 71 10

Stefan Halme
Mekaniker
Telefon: 0521-57 71 10
Stefan.h@brandtlv.com

Johan Isaksson
Telefon: 0521-281549
 

Johan Tengberg
Telefon: 0521-57 71 10
 

Fredrik Larsson
Telefon: 0521-57 71 10

Reservdelar

Patrik Wallentin
Reservdelschef
Phone: 0521-281548
patrik.wallentin@brandtlv.com

Fredrik Adetoft
Reservdelsman
Phone: 0521-577122
Fredrik.Adetoft@brandtlv.com

Hans Larsson
Reservdelsman

Phone: 0521-281568
hans.la@brandtlv.com

Lennart Andersson
Reservdelsman
Phone: 0521-281569
lennart.a@brandtlv.com

Försäljning

Mikael Pettersson
Försäljningsdirektör
Phone: 010-250 70 90
Mikael.Pettersson3@brandtlv.com

Tommy Reuter
Tjänstesäljare

Phone: 0532-62612
tommy.r@brandtlv.com

Daniel Gålbom
Säljare
Phone: 0522-50 61 33
daniel.galbom@brandtlv.com

Freddy Andersson
Säljare
Phone: 0532-62632
freddy.a@brandtlv.com