VÄRMLANDS MOTOR AB

Värmlands Motor AB startades 1950. Sedan 1975 är det beläget på Örsholmens industriområde i Karlstad. Företaget har cirka 65 anställda varav den största delen är mekaniker i vår verkstad. Värmlands Motor AB är återförsäljare av Volvo lastvagnar. Företaget bedriver försäljning av nya och begagnade lastbilar, släpvagnar och påbyggnader samt tillhandahållande av service, reservdelar, tillbehör, försäkringar och finansiering.

FÖRSÄLJNING

Daniel Lundh - Försäljningschef
Telefon: 054-85 28 80
daniel.lundh@varmlandsmotor.se

Niklas Wahl - Säljare
Telefon: 054-85 28 82
niklas.wahl@varmlandsmotor.se

Rikard Danielsson - Säljare
Telefon: 054-85 28 81
rikard.danielsson@varmlandsmotor.se

ADMINISTRATION

Louise Billinger - VD
Telefon: 054-85 28 40
louise.billinger@varmlandsmotor.se

Johan Wadman - Ekonomichef
Telefon: 054-85 28 90
johan.wadman@varmlandsmotor.se

Anna-Lena Johansson - Ekonomi
Telefon: 054-85 28 91
anna-lena.johansson@varmlandsmotor.se

Ann-Britt Rejmalm - Växel och leverans
Telefon: 054-85 28 00
ann-britt.rejmalm@varmlandsmotor.se

VERKSTAD

Kundmottagningen
Telefon: 054-85 28 60
kundmottagningen@varmlandsmotor.se

Joackim Hämquist - Servicemarknadschef
Telefon: 054-85 28 70
joackim.hamquist@varmlandsmotor.se

Joackim Sillanpää - Servicekoordinator
Telefon: 054-85 28 67
joackim.sillanpaa@varmlandsmotor.se

Sandra Andersson - Kundmottagare
Telefon: 054-85 28 60
sandra.andersson@varmlandsmotor.se

Joakim Weber - Arbetsledare
Telefon: 054-85 28 62
joakim.weber@varmlandsmotor.se

Jan Forsberg - Arbetsledare
Telefon: 054-85 28 68
jan.forsberg@varmlandsmotor.se

Cecilia Täng Delin - Arbetsledare
Telefon: 054-85 28 73
cecilia.tangdelin@varmlandsmotor.se

Andreas Liljemark - Kundmottagare kväll
Telefon: 054-85 28 60
andreas.liljemark@varmlandsmotor.se

Tomas Ring - Arbetsledare kväll
Telefon: 054-85 28 69
tomas.ring@varmlandsmotor.se

Erik Strand - Avtalssäljare
Telefon: 054-85 28 64
erik.strand@varmlandsmotor.se

Christina Kilhage - Verkstadsadministratör
Telefon: 054-85 28 72
christina.kilhage@varmlandsmotor.se

Jonas Westin - Kvalitets- och miljösamordnare
Telefon: 054-85 28 71
jonas.westin@varmlandsmotor.se

Tvätt/Smörj/Däck
Telefon: 054-85 28 60
kundmottagningen@varmlandsmotor.se

RESERVDELAR

Reservdelar
Telefon: 054-85 28 03
reservdelar@varmlandsmotor.se

Joackim Hämquist - Servicemarknadschef
Telefon: 054-85 28 70
joackim.hamquist@varmlandsmotor.se

Jan Persson - Inköpschef
Telefon: 054-85 28 55
jan.persson@varmlandsmotor.se

Fredrik Ottosson - Reservdelar
Telefon: 054-85 28 54
fredrik.ottosson@varmlandsmotor.se

Niklas Persson - Reservdelar
Telefon: 054-85 28 57
niklas.persson@varmlandsmotor.se

Jonas Andersson - Reservdelar kväll
Telefon: 054-85 28 58
jonas.andersson@varmlandsmotor.se

Elias Håkansson - Godsmottagare
Telefon: 054-85 28 56
elias.hakansson@varmlandsmotor.se