Värmlands Motor AB

Värmlands Motor AB

Värmlands Motor AB startades 1950. Sedan 1975 är det beläget på Örsholmens industriområde i Karlstad. Företaget har cirka 65 anställda varav den största delen är mekaniker i vår verkstad. Värmlands Motor AB är återförsäljare av Volvo lastvagnar. Företaget bedriver försäljning av nya och begagnade lastbilar, släpvagnar och påbyggnader samt tillhandahållande av service, reservdelar, tillbehör, försäkringar och finansiering.

Försäljning

Alexander Fahlström - Säljare
Telefon: 054-85 28 80
alexander.fahlstrom@varmlandsmotor.se

Mattias Gustafsson - Säljare
Telefon: 054-85 28 83
mattias.gustafsson@varmlandsmotor.se

Ann Granath - Mjukvarusäljare
Telefon: 054-85 28 82
ann [dot] granath [at] varmlandsmotor [dot] se

Administration

Louise Billinger - VD
Telefon: 054-85 28 40
louise.billinger@varmlandsmotor.se

Johan Wadman - Ekonomichef
Telefon: 054-85 28 90
johan.wadman@varmlandsmotor.se

Anna-Lena Johansson - Ekonomi
Telefon: 054-85 28 91
anna-lena.johansson@varmlandsmotor.se

Ann-Britt Rejmalm - Växel och leverans
Telefon: 054-85 28 00
ann-britt.rejmalm@varmlandsmotor.se

Jimmy Hellstrand - IT
Telefon: 054-85 28 92
jimmy.hellstrand@varmlandsmotor.se

Stefan Karlsson - Fastighet
Telefon: 054-85 28 00
stefan [dot] karlsson [at] varmlandsmotor [dot] se

Verkstad

Joackim Hämquist - Verkstadschef
Telefon: 054-85 28 70
joackim.hamquist@varmlandsmotor.se

Daniel Rudström - Kundmottagare
Telefon: 054-85 28 60
daniel.rudstrom@varmlandmotor.se

Tobias Lindblom - Kundmottagare
Telefon: 054-85 28 61
tobias.lindblom@varmlandmotor.se

Daniel Lundh - Kundmottagare kväll
Telefon: 054-85 28 61
daniel.lundh@varmlandsmotor.se

Erik Strand - Arbetsledare
Telefon: 054-85 28 64
erik.strand@varmlandsmotor.se

Arne Oddli - Arbetsledare
Telefon: 054-85 28 62
arne.oddli@varmlandsmotor.se

Antonio Oddli - Arbetsledare
Telefon: 054-85 28 00
antonio [dot] oddli [at] varmlandsmotor [dot] se

 

Robin Bryske - Arbetsledare släp
Telefon: 054-85 28 63
robin.bryske@varmlandsmotor.se

Christina Kilhage - Verkstadsadministratör
Telefon: 054-85 28 72
christina.kilhage@varmlandsmotor.se

Olle Åström - Verkstadsadministratör
Telefon: 054-85 28 71
olle.astrom@varmlandsmotor.se

Jan Johansson - Smörj
Telefon: 054-85 28 68

Stig Andersson - Verktygsansvarig
Telefon: 054-85 28 74
stig.andersson@varmlandsmotor.se

Håkan Jonsson - Lokalvårdare verkstad
Telefon: 054-85 28 73
hakan [dot] jonsson [at] varmlandsmotor [dot] se

Reservdelar

reservdelar@varmlandsmotor.se

Jan Persson - Reservdelschef
Telefon: 054-85 28 50
jan.persson@varmlandsmotor.se

Bengt Karlsson - Reservdelar
Telefon: 054-85 28 53
bengt.karlsson@varmlandsmotor.se

Jenny Bergman - Reservdelar
Telefon: 054-85 28 52
jenny.bergman@varmlandmotor.se

Johanna Eriksson - Reservdelar
Telefon: 054-85 28 58
johanna.eriksson@varmlandsmotor.se

Therese Hagberg - Reservdelar
Telefon: 054-85 28 54
therese.hagberg@varmlandsmotor.se

Bertil Ulricsson - Reservdelar kväll
Telefon: 054-85 28 51
bertil.ulricsson@varmlandsmotor.se

Ronny Edevång - Godsmottagare
Telefon: 054-85 28 56
ronny [dot] edevang [at] varmlandsmotor [dot] se