Wist Last & Buss

BESÖKSADRESS

Tjärnvägen 7
931 61 Skellefteå

POSTADRESS

Box 748
931 27 Skellefteå
Fakturerings- och leverantörsinformation

ÖPPETTIDER

VERKSTAD

Måndag - Torsdag: 07:00 - 23:00
Fredagar: 07:00 - 16:00

ÖPPETTIDER

RESERVDELAR

Måndag - Torsdag: 07:00 - 23:00
Fredagar: 07:00 - 16:00

ÖPPETTIDER

FÖRSÄLJNING

Måndag - Fredag: 08:00 - 17:00
Våra säljare är ofta ute på fältet,
ring gärna och boka ett besök

 

SERVICEMARKNAD

Johan Evesäter
Servicemarknadschef
+46 (0)910-73 86 36
johan.evesater@wistlastbuss.com

Jim Lindholm
Teamledare verkstad/nyleveranser
Telefon: +46 (0)910-73 86 22
jim.lindholm@wistlastbuss.com

Katarina Strömberg
Administratör
Telefon: +46 (0)910-73 8635
katarina.stromberg@wistlastbuss.com

Robert Bjurman
Kundmottagare
Telefon: +46 (0)910-73 86 25
robert.bjurman@wistlastbuss.com

Johan Hedlund
Teamledare verkstad/Skadeansvarig
Telefon: +46 (0)910-73 86 34
johan.hedlund@wistlastbuss.com

Amanda Falk
Servicekoordinator
Telefon: +46 (0)911-20 38 04
amanda.falk@wistlastbuss.com

Johnny Gustavsson
Kundmottagare
Telefon: +46 (0)910-73 86 27
johnny.gustavsson@wistlastbuss.com

Christer Marklund
Fastighetsskötare
Telefon: +46 (0)910-73 86 10
christer.marklund@wistlastbuss.com

RESERVDELAR

Lillemor Lindberg
Teamledare reservdelar
Telefon: +46 (0)910-73 86 49
lillemor.lindberg@wistlastbuss.com

Peter Sandberg
Reservdelstekniker
Telefon:+46 (0)910-73 86 48
peter.sandberg@wistlastbuss.com

Daniel Jacobsson
Reservdelstekniker
Telefon: +46 (0)910-73 86 46
daniel.jacobsson@wistlastbuss.com

Mats Jonsson
Reservdelstekniker
Telefon: +46 (0)910-73 86 47
mats.jonsson@wistlastbuss.com

Roland Andersson
Reservdelstekniker
Telefon: +46 (0)910-73 86 04
roland.andersson@wistlastbuss.com

Martin Enz
Reservdelstekniker
Telefon: +46 (0)910-73 86 38
martin.enz@wistlastbuss.com

FÖRSÄLJNING

Mathias Stenlund
Lastbilssäljare
Telefon: +46 (0)910-73 86 31
mathias.stenlund@wistlastbuss.com

Andreas Fagervall
Tjänstesäljare
+46 (0)920-21 77 29
andreas.fagervall@wistlastbuss.com

Johan Odström
Lastbilssäljare
+46 (0)910-73 86 33
johan.odstrom@wistlastbuss.com

VERKSTAD

Christer Lindberg
Telefon: +46(0)910-73 86 00

David Kimethi
Telefon: +46(0)910-73 86 00

Jerry Berglund
Telefon: +46(0)910-73 86 00

Robin Bäckman
Telefon: +46(0)910-73 86 00

Fredrik Strandelin Larsson
Telefon: +46(0)910-73 86 00

Viktor Lindholm
Telefon: +46(0)910-73 86 00

Lennart Öhlund
Telefon: +46(0)910-73 86 00

Sören Lundmark
Telefon: +46(0)910-73 86 00

Niklas Nilsson
Telefon: +46(0)910-73 86 00

Philip Norberg
Telefon: +46(0)910-73 86 00

Viktor Khajeh
Telefon: +46(0)910-73 86 00

Daniel Nordlöf
Telefon: +46(0)910-73 86 00

Jens Lindgren
Telefon: +46(0)910-73 86 00

Per Fahlman
Telefon: +46(0)910-73 86 00

Viktor Lindholm
Telefon: +46(0)910-73 86 00

Lars Lindgren
Telefon: +46(0)910-73 86 00

Rasmus Nilsson
Telefon: +46(0)910-73 86 00

Rasmus Bergsten
Telefon: +46(0)910-73 86 00

Richard Hedberg
Telefon: +46(0)910-73 86 00

VÅRA ANLÄGGNINGAR

Senaste pressreleasen

collage.pressReleaseTitle