Wist Last & Buss

Välkommen till Wist i Östersund

BESÖKSADRESS

Fagerbacken 55
831 48 Östersund

POSTADRESS

Wist Last & Buss AB
Box 380
831 25 Östersund

 

Fakturerings- och leverantörsinformation

ÖPPETTIDER

VERKSTAD

Måndag - Torsdag: 07:00 - 23:00
Fredagar: 07:00 - 16:00

ÖPPETTIDER

RESERVDELAR

Måndag - Torsdag: 07:00 - 23:00
Fredagar: 07:00 - 16:00

ÖPPETTIDER

FÖRSÄLJNING

Måndag - Fredag: 08:00 - 17:00

Våra säljare är ofta ute på kundbesök,
ring gärna och boka ett besök.

SERVICEMARKNAD

Oskar Bernholm
Servicemarknadschef
Telefon: +46 (0)63-14 94 29
oskar.bernholm@wistlastbuss.com

Kjell Molin
Teamledare verkstad
Telefon: +46 (0)63-14 94 48
kjell.molin@wistlastbuss.com

Jacob Åsén
Teamledare verkstad
Telefon: +46 (0)63-14 94 67
jacob.asen@wistlastbuss.com

Sandra Turhagen
Kundmottagare
Telefon: +46 (0)63-149461
sandra.turhagen@wistlastbuss.com

Hans Boberg
Teamledare verkstad
Telefon: +46 (0)63-14 94 66
hans.boberg@wistlastbuss.com

RESERVDELAR

Agneta Fritzon
Teamledare
Telefon: +46 (0)63-14 94 81
agneta.fritzon@wistlastbuss.com

Greger Pålsson
Reservdelstekniker
Telefon: +46 (0)63-14 94 71
greger.palsson@wistlastbuss.com

Kenneth Lindgren
Reservdelstekniker
Telefon: +46 (0)63-14 94 55
kenneth.lindgren@wistlastbuss.com

Fredrik Lexelius
Reservdelstekniker
Telefon: +46 (0)63-14 94 59
fredrik.lexelius@wistlastbuss.com

FÖRSÄLJNING

Kalle Rudfjäll
Lastbilssäljare
Telefon: +46 (0)63-14 94 26
karl-hakan.rudfjall@wistlastbuss.com

Peter Dahlin
Lastbilssäljare
Telefon: +46 (0)63-14 94 07
peter.dahlin@wistlastbuss.com

Magnus Näslund
Tjänstesäljare
Telefon: +46 (0)63-14 94 32
magnus.naslund@wistlastbuss.com

VERKSTAD

Andreas Strand
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Håkan Andersson
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Peter Magnusson
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Said Binous
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Tomas Tjernberg
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Niklas Karlsson
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Fredrik Jönsson
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Per-Halvar Bodin
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Magnus Backman
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Roger Bergström
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Stefan Lohman
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Willy Holmberg
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Gabriella Evenfjäll
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Joel Eriksson
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Ola Jonsson
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Sven Nordlander
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Tobias Forsmark
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Erik Salomonsson
Telefon: +46(0)63-14 94 65

VÅRA ANLÄGGNINGAR