Wist Last & Buss

VÄLKOMMEN TILL

ÖSTERSUND

Besöksadress:
Fagerbacken 55
831 48 Östersund
Postadress:
Wist Last & Buss AB
Box 380
831 25 Östersund
Växel: 063-14 94 65    E-post: info@wistlastbuss.com
Kundmottagning: 063-14 94 60
Reservdelar: 063-14 94 70
Fakturerings- och leverantörsinformation

Verkstad
Måndag - Torsdag: 07:00 - 23:00
Fredagar: 07:00 - 16:00
Reservdelar
Måndag - Torsdag: 07:00 - 23:00
Fredagar: 07:00 - 16:00
Försäljning
Måndag - Fredag: 08:00 - 17:00
Våra säljare är ofta ute på fältet, ring gärna och boka ett besök

Volvo Action Service:
020 - 79 58 27
Drivmedel (Shell Truck Diesel):
öppet dygnet runt

SERVICEMARKNAD

Oskar Bernholm
Servicemarknadschef
Telefon: +46 (0)63-14 94 29
oskar.bernholm@wistlastbuss.com

Ola Bergqvist
Teamledare verkstad
Telefon: +46 (0)63-14 94 66
ola.bergqvist@wistlastbuss.com

Kjell Molin
Teamledare verkstad
Telefon: +46 (0)63-14 94 48
kjell.molin@wistlastbuss.com

Erika Hamberg
Kundmottagare
Telefon: +46 (0)63-149461
Erika.Hamberg@wistlastbuss.com

Magnus Johansson
Teamledare verkstad
Telefon: +46 (0)63-14 94 66
magnus.johansson@wistlastbuss.com

RESERVDELAR

Agneta Fritzon
Teamledare
Telefon: +46 (0)63-14 94 81
agneta.fritzon@wistlastbuss.com

Greger Pålsson
Reservdelstekniker
Telefon: +46 (0)63-14 94 71
greger.palsson@wistlastbuss.com

Hans Dahlgrenz
Reservdelstekniker
Telefon: +46 (0)63-14 94 69
hans.dahlgren@wistlastbuss.com

FÖRSÄLJNING

Kalle Rudfjäll
Lastbilssäljare
Telefon: +46 (0)63-14 94 26
karl-hakan.rudfjall@wistlastbuss.com

Peter Dahlin
Lastbilssäljare
Telefon: +46 (0)63-14 94 07
peter.dahlin@wistlastbuss.com

Magnus Näslund
Tjänstesäljare
Telefon: +46 (0)63-14 94 32
magnus.naslund@wistlastbuss.com

VERKSTAD

Andreas Strand
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Håkan Andersson
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Karl-Ove Göransson
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Peter Magnusson
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Said Binous
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Tomas Tjernberg
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Erik Salomonsson
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Fredrik Jönsson
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Per-Halvar Bodin
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Magnus Backman
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Roger Bergström
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Stefan Lohman
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Gabriella Evenfjäll
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Joel Eriksson
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Ola Jonsson
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Ronny Carlsson
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Sven Nordlander
Telefon: +46(0)63-14 94 65

Tobias Forsmark
Telefon: +46(0)63-14 94 65

VÅRA ANLÄGGNINGAR

Senaste pressreleasen

collage.pressReleaseTitle