Wist Last & Buss

Välkommen till Wist i Köping

BESÖKSADRESS

Ringvägen 75
731 33 Köping

POSTADRESS

Box 117
731 23 Köping

Fakturerings- och leverantörsinformation

ÖPPETTIDER

VERKSTAD

Måndag - Fredag: 07:00 - 16:00

ÖPPETTIDER

RESERVDELAR

Måndag - Fredag: 07:00 - 16:00

ÖPPETTIDER

FÖRSÄLJNING

Måndag - Fredag: 08:00 - 17:00
Våra säljare är ofta ute på fältet,
ring gärna och boka ett besök

SERVICEMARKNAD

Lars Reimfors
Servicemarknadschef
Telefon: +46 (0)226-861 65
lars.reimfors@wistlastbuss.com

Stein Larsen
Kundmottagare
Telefon: +46 (0)221-276 21
stein.larsen@wistlastbuss.com

Magnus Andersson
Servicekoordinator
Telefon: +46 (0)18-68 51 56  
magnus.andersson@wistlastbuss.com

RESERVDELAR

Sabina Ringqvist
Reservdelstekniker
Telefon: +46 (0)221-276 20
sabina.ringqvist@wistlastbuss.com

FÖRSÄLJNING

Adam Berglind
Lastvagnssäljare
+46 (0)221-276 24
adam.berglind@wistlastbuss.com

Tomas Bergfeldt
Tjänstesäljare
Telefon: +46 (0)21-236 21
tomas.bergfeldt@wistlastbuss.com

Johan Drugge
Bussäljare
Telefon: +46 (0)920-21 77 10
johan.drugge@wistlastbuss.com

VERKSTAD

Joel Olsson
Telefon växel: +46 (0)221-276 28

 

William Guschlbauer
Telefon växel: +46 (0)221-276 28
william.guschlbauer@wistlastbuss.com

Hannes Hofmann
Telefon växel: +46 (0)221-276 28
hannes.hofmann@wistlastbuss.com

Isak Mäki
Telefon växel: +46 (0)221-276 28
isak.maki@wistlastbuss.com

VÅRA ANLÄGGNINGAR