Wist Last & Buss

Volvo
Köping

Välkommen till

Köping

Besöksadress:
Ringvägen 75
731 33 Köping
Postadress:
Wist Last & Buss AB
Box 117
731 23 Köping
Växel: 0221-276 20    E-post: info@wistlastbuss.com

Fakturerings- och leverantörsinformation

Verkstad
Måndag - Fredag: 07:00 - 16:00
Reservdelar
Måndag - Fredag: 07:00 - 16:00
Försäljning
Måndag - Fredag: 08:00 - 17:00
Våra säljare är ofta ute på fältet, ring gärna och boka ett besök

Volvo Action Service:
020 - 79 58 27

SERVICEMARKNAD

Lars Reimfors

Lars Reimfors
Servicemarknadschef
Telefon: +46 (0)226-861 65
lars.reimfors@wistlastbuss.com

Stein Larsen

Stein Larsen
Kundmottagare
Telefon: +46 (0)221-276 21
stein.larsen@wistlastbuss.com

Ola Lindström

Ola Lindström
Servicekoordinator
Telefon: +46 (0)18-68 51 56  
ola.lindstrom@wistlastbuss.com

RESERVDELAR

Per Lindberg

Per Lindberg
Teamledare reservdelar
Telefon: +46 (0)221-276 22
per.lindberg.535@wistlastbuss.com

FÖRSÄLJNING

Adam Berglind

Adam Berglind
Lastvagnssäljare
+46 (0)221-276 24
adam.berglind@wistlastbuss.com

Tomas Bergfeldt

Tomas Bergfeldt
Tjänstesäljare
Telefon: +46 (0)21-236 21
tomas.bergfeldt@wistlastbuss.com

Greger Lindquist

Greger Lindquist
Bussäljare
Telefon: +46 (0)910-73 86 30
greger.lindquist@wistlastbuss.com

VERKSTAD

Joel Olsson

Joel Olsson
Telefon växel: +46 (0)221-276 28

 

Hannes Hofmann

Hannes Hofmann
Telefon växel: +46 (0)221-276 28
hannes.hofmann@wistlastbuss.com

Isak Mäki

Isak Mäki
Telefon växel: +46 (0)221-276 28
isak.maki@wistlastbuss.com

VÅRA ANLÄGGNINGAR

Senaste pressreleasen