Wist Last & Buss

Välkommen till Wist i Gällivare

BESÖKSADRESS

Bilvägen 2
982 38 Gällivare

POSTADRESS

Box 809
982 28 Gällivare

Fakturerings- och leverantörsinformation

ÖPPETTIDER

VERKSTAD

Måndag - Torsdag: 06:30 - 23:00
Fredagar: 06:30 - 20:00
Lördag - Söndag: 07:00 - 17:30

ÖPPETTIDER

RESERVDELAR

Måndag - Torsdag: 06:30 - 23:00
Fredagar: 06:30 - 20:00
Lördag - Söndag: 07:00 - 17:30

ÖPPETTIDER

FÖRSÄLJNING

Måndag - Fredag: 08:00 - 22:00
Våra säljare är ofta ute på fältet,
ring gärna och boka ett besök

SERVICEMARKNAD

Peter Reinfors
Kundmottagare
Telefon: +46 (0)970-69 93 53
peter.reinfors@wistlastbuss.com

Niklas Isaksson
Garanti-, reklamations- och skadekalkylsansvarig
Telefon: +46 (0)970-69 93 93
niklas.isaksson@wistlastbuss.com

RESERVDELAR

Johnny Larsson
Teamledare reservdelar
Telefon: +46 (0)970-69 93 71
johnny.larsson@wistlastbuss.com

Anders Dagbro
Reservdelstekniker
Telefon: +46 (0)970-69 93 73
anders.dagbro@wistlastbuss.com

Mats Henriksson
Reservdelstekniker
Telefon: +46 (0)970-69 93 72
mats.henriksson@wistlastbuss.com

Mattias Björkman
Reservdelstekniker
Telefon: +46 (0)970-69 93 74
mattias.bjorkman@wistlastbuss.com

Johan Juntti
Reservdelstekniker
Telefon: +46 (0)970-69 93 73
johan.juntti@wistlastbuss.com

FÖRSÄLJNING

Björn Carlsson
Lastbilssäljare
Telefon: +46 (0)70-325 54 47
bjorn.carlsson@wistlastbuss.com

Johan Drugge
Bussäljare
Telefon: +46 (0)920-21 77 10
johan.drugge@wistlastbuss.com

Amanda Falk
Tjänstesäljare
Telefon: +46 (0)911-20 38 04
amanda.falk@wistlastbuss.com

VERKSTAD

Antonic Miroslav
Telefon: +46 (0)970-69 93 50

Niklas Jungfall
Telefon: +46 (0)970-69 93 50

Sebastian Stenhult
Telefon: +46 (0)970-69 93 50

Eddy Hakizimana
Telefon: +46 (0)970-69 93 50

Ola Lingebrand
Telefon: +46 (0)970-69 93 50

Stig-Åke Karlsson
Telefon: +46 (0)970-69 93 50

Erik Johansson
Telefon: +46 (0)970-69 93 50

Peter Ersholm
Telefon: +46 (0)970-69 93 50

VÅRA ANLÄGGNINGAR