Wist Last & Buss

VÄLKOMMEN TILL

GÄLLIVARE

Besöksadress:
Bilvägen 2
982 38 Gällivare

Postadress:
Wist Last & Buss AB
Box 809
982 28 Gällivare

Växel: 0970-69 93 50    E-post: info@wistlastbuss.com
Kundmottagning: 0970-69 93 52
Reservdelar:  0970-69 93 70

Fakturerings- och leverantörsinformation

Verkstad
Måndag - Torsdag: 06:30 - 23:00
Fredagar: 06:30 - 20:00
Lördag - Söndag: 07:00 - 17:30
Reservdelar
Måndag - Torsdag: 06:30 - 23:00
Fredagar: 06:30 - 20:00
Lördag - Söndag: 07:00 - 17:30
Försäljning
Måndag - Fredag: 08:00 - 22:00
Våra säljare är ofta ute på fältet, ring gärna och boka ett besök
 

Volvo Action Service:
020 - 79 58 27

SERVICEMARKNAD

Peter Reinfors
Kundmottagare
Telefon: +46 (0)970-69 93 53
peter.reinfors@wistlastbuss.com

Amanda Falk
Servicekoordinator
Telefon: +46 (0)911-20 38 04
amanda.falk@wistlastbuss.com

Niklas Isaksson
Garanti-, reklamations- och skadekalkylsansvarig
Telefon: +46 (0)970-69 93 93
niklas.isaksson@wistlastbuss.com

RESERVDELAR

Johnny Larsson
Teamledare reservdelar
Telefon: +46 (0)970-69 93 71
johnny.larsson@wistlastbuss.com

Anders Dagbro
Reservdelstekniker
Telefon: +46 (0)970-69 93 73
anders.dagbro@wistlastbuss.com

Mats Henriksson
Reservdelstekniker
Telefon: +46 (0)970-69 93 72
mats.henriksson@wistlastbuss.com

Mattias Björkman
Reservdelstekniker
Telefon: +46 (0)970-69 93 74
mattias.bjorkman@wistlastbuss.com

Johan Juntti
Reservdelstekniker
Telefon: +46 (0)970-69 93 73
johan.juntti@wistlastbuss.com

FÖRSÄLJNING

Björn Carlsson
Lastbilssäljare
Telefon: +46 (0)70-325 54 47
bjorn.carlsson@wistlastbuss.com

Andreas Fagervall
Tjänstesäljare
Tel: +46 (0)920-21 77 29
andreas.fagervalll@wistlastbuss.com

VERKSTAD

Antonic Miroslav
Telefon: +46 (0)970-69 93 50

Niklas Jungfall
Telefon: +46 (0)970-69 93 50

Sebastian Stenhult
Telefon: +46 (0)970-69 93 50

Eddy Hakizimana
Telefon: +46 (0)970-69 93 50

Ola Lingebrand
Telefon: +46 (0)970-69 93 50

Stig-Åke Karlsson
Telefon: +46 (0)970-69 93 50

Erik Johansson
Telefon: +46 (0)970-69 93 50

Peter Ersholm
Telefon: +46 (0)970-69 93 50

VÅRA ANLÄGGNINGAR

Senaste pressreleasen

collage.pressReleaseTitle