Wist Last & Buss

Volvo
Avesta

VÄLKOMMEN TILL

AVESTA

Besöksadress:
Grabbogatan 15
774 35 Avesta

Postadress:
Wist Last & Buss AB
Box 42
774 21 Avesta

Växel: 0226-861 60    E-post: info@wistlastbuss.com
Kundmottagning: 0226-861 61
Reservdelar: 0226-861 62

Fakturerings- och leverantörsinformation

Verkstad
Måndag - Fredag: 06:00 - 22:00
Reservdelar
Måndag - Fredag: 06:00 - 22:00
Försäljning
Måndag - Fredag: 08:00 - 17:00
Våra säljare är ofta ute på fältet, ring gärna och boka ett besök

Volvo Action Service:
020 - 79 58 27

SERVICEMARKNAD

Lars Reimfors

Lars Reimfors
Servicemarknadschef
Telefon: +46 (0)226-861 65
lars.reimfors@wistlastbuss.com

Ola Lindström

Ola Lindström
Servicekoordinator
Telefon: +46 (0)18-68 51 56
ola.lindstrom@wistlastbuss.com

Daniel Andersson

Daniel Andersson
Kundmottagare/Teamledare
Telefon: +46 (0)226-861 61
daniel.andersson@wistlastbuss.com

Mikael Samuelsson

Mikael Samuelsson
Kundmottagare/Teamledare
Telefon: +46 (0)226-861 61
mikael.samuelsson@wistlastbuss.com

RESERVDELAR

Roland Mattson

Roland Mattsson
Teamledare reservdelar
Telefon: +46 (0)861 62
roland.mattsson@wistlastbuss.com

Benny Johansson

Benny Johansson
Butikssäljare
Telefon: +46 (0)226-861 62
benny.johansson@wistlastbuss.com

Håkan Eriksson

Håkan Eriksson
Reservdelstekniker
Telefon: +46 (0)226-861 62
hakan.eriksson@wistlastbuss.com

FÖRSÄLJNING

Stefan Lindgren

Stefan Lindgren
Lastvagnssäljare
Telefon:+46 (0)226-861 71
stefan.lindgren@wistlastbuss.com

Tomas Bergfeldt

Tomas Bergfeldt
Tjänstesäljare
Telefon: +46 (0)21-236 21
tomas.bergfeldt@wistlastbuss.com

Greger Lindquist

Greger Lindquist
Bussäljare
Telefon: +46 (0)910-73 86 30
greger.lindquist@wistlastbuss.com

VERKSTAD

Anders Bengtsson

Anders Bengtsson
Telefon: +46(0)226-861 60

Henrik Ekman

Henrik Ekman
Telefon: +46(0)226-861 60

Markus Boman

Markus Boman
Telefon: +46(0)226-861 60

Turgut Masat

Turgut Masat
Telefon: +46(0)226-861 60

Björn Filipsson

Björn Filipsson
Telefon: +46(0)226-861 60

Kent Hagman

Kent Hagman
Telefon: +46(0)226-861 60

Mikael Strand

Mikael Strand
Telefon: +46(0)226-861 60

Emil Sköld
Fredrik Panth

Fredrik Panth
Telefon: +46(0)226-861 60

Magnus Andersson

Magnus Andersson
Telefon: +46(0)226-861 60

Patrik Kåll

Patrik Kåll
Telefon: +46(0)226-861 60

Simon Floren

VÅRA ANLÄGGNINGAR

Senaste pressreleasen