Wist Last & Buss

VÄLKOMMEN TILL WIST I AVESTA

KONTAKTA OSS

Växel: +46(0)226-861 60
Kundmottagning: +46(0)226-861 61
Reservdelar: +46(0)226-861 62
E-post: info@wistlastbuss.com

Volvo Action Service: 020-79 58 27

BESÖKSADRESS

Grabbogatan 15
774 35 Avesta

POSTADRESS

Wist Last & Buss AB
Box 42
774 21 Avesta

 

Fakturerings- och leverantörsinformation

ÖPPETTIDER

VERKSTAD

Måndag - Fredag: 06:00 - 22:00

ÖPPETTIDER

RESERVDELAR

Måndag - Fredag: 06:00 - 22:00

ÖPPETTIDER

FÖRSÄLJNING

Måndag - Fredag: 08:00 - 17:00

Våra säljare är ofta ute på kundbesök,
ring gärna och boka ett besök.

SERVICEMARKNAD

Lars Reimfors
Servicemarknadschef
Telefon: +46 (0)226-861 65
lars.reimfors@wistlastbuss.com

Magnus Andersson
Servicekoordinator
Telefon: +46 (0)18-68 51 56
magnus.andersson@wistlastbuss.com

Daniel Andersson
Kundmottagare/Teamledare
Telefon: +46 (0)226-861 61
daniel.andersson@wistlastbuss.com

Mikael Samuelsson
Kundmottagare/Teamledare
Telefon: +46 (0)226-861 61
mikael.samuelsson@wistlastbuss.com

RESERVDELAR

Roland Mattsson
Teamledare reservdelar
Telefon: +46 (0)861 62
roland.mattsson@wistlastbuss.com

Benny Johansson
Butikssäljare
Telefon: +46 (0)226-861 62
benny.johansson@wistlastbuss.com

Håkan Eriksson
Reservdelstekniker
Telefon: +46 (0)226-861 62
hakan.eriksson@wistlastbuss.com

FÖRSÄLJNING

Stefan Lindgren
Lastvagnssäljare
Telefon:+46 (0)226-861 71
stefan.lindgren@wistlastbuss.com

Tomas Bergfeldt
Tjänstesäljare
Telefon: +46 (0)21-236 21
tomas.bergfeldt@wistlastbuss.com

Greger Lindquist
Bussäljare
Telefon: +46 (0)910-73 86 30
greger.lindquist@wistlastbuss.com

VERKSTAD

Anders Bengtsson
Telefon: +46(0)226-861 60

Henrik Ekman
Telefon: +46(0)226-861 60

Markus Boman
Telefon: +46(0)226-861 60

Turgut Masat
Telefon: +46(0)226-861 60

Björn Filipsson
Telefon: +46(0)226-861 60

Kent Hagman
Telefon: +46(0)226-861 60

Mikael Strand
Telefon: +46(0)226-861 60

Fredrik Panth
Telefon: +46(0)226-861 60

Patrik Kåll
Telefon: +46(0)226-861 60

VÅRA ANLÄGGNINGAR

Senaste pressreleasen

collage.pressReleaseTitle