Wist Last & Buss

There are multiple H1 on the page. Please make sure only one H1 is published per page.

Välkommen till Wist i Piteå

KONTAKTA OSS

Växel: 0911-20 38 00

Volvo Action Service: 020-79 58 27

Telefon 16:00 - 23:00: 070-272 97 00

Rulla ner eller klicka här för personliga kontaktuppgifter

BESÖKSADRESS

Turbovägen 1

943 32 Öjebyn

POSTADRESS

Turbovägen 1

943 32 Öjebyn

Fakturerings- och leverantörsinformation

ÖPPETTIDER

VERKSTAD

Måndag - Torsdag: 07:00 - 23:00

Fredagar: 07:00 - 16:00

ÖPPETTIDER

RESERVDELAR

Måndag - Torsdag: 07:00 - 23:00

Fredagar: 07:00 - 16:00

ÖPPETTIDER

FÖRSÄLJNING

Måndag - Fredag: 08:00 - 17:00

Våra säljare är ofta ute på fältet, ring gärna och boka in ett besök

SERVICEMARKNAD

Daniel Lundberg
Servicemarknadschef
+46 (0)911-20 38 15
daniel.lundberg@wistlastbuss.com

Lars-Gunnar Tall
Kundmottagare
Telefon: +46 (0)911-20 38 08
lars-gunnar.tall@wistlastbuss.com

Joakim Ahlgren
Teamledare Verkstad
Telefon: +46(0)911-20 38 10
joakim.ahlgren@wistlastbuss.com

RESERVDELAR

Daniel Forsberg
Teamledare Reservdelar
Telefon: +46 (0)911-20 38 11
daniel.forsberg@wistlastbuss.com

Andreas Eliasson
Reservdelstekniker
Telefon: +46 (0)911-20 38 01
andreas.eliasson@wistlastbuss.com

FÖRSÄLJNING

Gunnar Hansson
Lastbilssäljare
Telefon: +46 (0)920-21 77 11
gunnar.hansson@wistlastbuss.com

Johan Drugge
Bussäljare
Telefon: +46 (0)920-21 77 10
johan.drugge@wistlastbuss.com

Andreas Fagervall
Lastbilssäljare
Tel: +46 (0)920-21 77 29
andreas.fagervall@wistlastbuss.com

Amanda Falk
Tjänstesäljare
Tel: +46 (0)911-20 38 04
amanda.falk@wistlastbuss.com

Robert Renberg
Lastbilssäljare
Telefon: +46 (0)920-21 77 08
robert.renberg@wistlastbuss.com

VERKSTAD

VÅRA ANLÄGGNINGAR