Wist Last & Buss

Volvo
Piteå

VÄLKOMMEN TILL

PITEÅ

Besöksadress:
Turbovägen 1
943 32 Öjebyn
Postadress:
Wist Last & Buss AB
Turbovägen 1
943 32 Öjebyn
Växel: 0911-20 38 00    E-post: info@wistlastbuss.com
Telefon 16:00 - 23:00: 070 272 97 00
Fakturerings- och leverantörsinformation

 

Verkstad
Måndag - Torsdag: 07:00 - 23:00
Fredagar: 07:00 - 16:00
Reservdelar
Måndag - Torsdag: 07:00 - 23:00
Fredagar: 07:00 - 16:00

Försäljning
Måndag - Fredag: 08:00 - 17:00
Våra säljare är ofta ute på fältet, ring gärna och boka ett besök

Volvo Action Service:
020 - 79 58 27

SERVICEMARKNAD

Dennis Nilsson

Dennis Nilsson
Servicemarknadschef

Telefon: +46 (0)911-20 38 05
dennis.nilsson@wistlastbuss.com

Daniel Lundberg

Daniel Lundberg
Teamledare verkstad
+46 (0)911-20 38 15
daniel.lundberg@wistlastbuss.com

Lars-Gunnar Tall

Lars-Gunnar Tall
Teamledare verkstad
Telefon: +46 (0)911-20 38 08
lars-gunnar.tall@wistlastbuss.com

Amanda Falk

Amanda Falk
Servicekoordinator
Tel: +46 (0)911-20 38 04
amanda.falk@wistlastbuss.com

RESERVDELAR

Elin Stålnacke

Elin Stålnacke
Teamledare reservdelar
Mobiltelefon: +46 (0)72-708 38 03
Telefon: +46 (0)911-20 38 02
elin.stalnacke@wistlastbuss.com

Andreas Eliasson

Andreas Eliasson
Reservdelstekniker
Telefon: +46 (0)911-20 38 01
andreas.eliasson@wistlastbuss.com

FÖRSÄLJNING

Tommy Hedström

Tommy Hedström
Lastbilssäljare
Telefon: +46 (0)920-21 77 12
tommy.hedstrom@wistlastbuss.com

Johan Drugge

Johan Drugge
Lastbilssäljare
+46 (0)920-21 77 10
johan.drugge@wistlastbuss.com

Gunnar Hansson

Gunnar Hansson
Lastbilssäljare
Telefon: +46 (0)920-21 77 11
gunnar.hansson@wistlastbuss.com

Andreas Fagervall

Andreas Fagervall
Tjänstesäljare
Tel: +46 (0)920-21 77 29
andreas.fagervall@wistlastbuss.com

VERKSTAD

Johan Häggbom

Johan Häggbom
Telefon: +46(0)911-20 38 00

Prathuan Innakhon

Prathuan Innakhon
Telefon: +46(0)911-20 38 00

Jens Selahn
Johannes Berglund

Johannes Berglund
Telefon: +46(0)911-20 38 00

Joakim Ahlgren

Joakim Ahlgren
Telefon: +46(0)911-20 38 00

Leif Burman

Leif Burman
Telefon: +46(0)911-20 38 00

Qais Al-Bayati

VÅRA ANLÄGGNINGAR

Senaste pressreleasen