LINKÖPING

Tage Rejmes Lastvagnar AB
Åsbjörnsgatan 2
Box 333
581 03 Linköping
Verkstad: 013-20 35 46
Reservdelar: 013-20 36 75

Lastvagnsförsäljning
Måndag-fredag 08.00-17.00

Reservdelar
Måndag-torsdag 07.00-22.00
Fredag 07.00-16.30

Lastvagnsverkstad
Måndag-torsdag 07.00-22.30
Fredag 07.00-16.30

Avvikande öppettider verkstad & reservdelar 2021
V26-33  7-16:30
Julafton och nyårsafton - Stängt

Reparationsjour
Volvo Action Service
Öppet dygnet runt, tel. 020-79 58 27

Drivmedel (ST1)

Öppen dygnet runt  - En HVO 100 station

Kontakta shell för mera information.
HVO 100 kan du även tanka på dessa stationer

SERVICEMARKNAD

Peter Ström

Platschef

Phone: 013-20 35 44 

peter.strom@rejmes.se

Fredrik Nyqvist

Kundmottagare

Phone: 013 -20 35 49

fredrik.nyqvist@rejmes.se

Rolf Karlsson

Arbetsledare

Phone: 013-20 35 47 

rolf.karlsson@rejmes.se

Mats Bengtsson

Arbetsledare

Phone: 013-20 35 16 

mats.bengtsson@rejmes.se

Andreas Holm

Arbetsledare

Phone: 013-20 35 48

andreas.holm@rejmes.se

FÖRSÄLJNINGEN

Daniel Andersson

Säljare

Phone: 013-20 35 97 

daniel.andersson@rejmes.se

Marcus Linné

Tjänstesäljare

Phone: 013-20 36 09 

marcus.linne@rejmes.se

RESERVDELAR

Magnus Karlsson

Lagerchef

Phone: 013-20 35 85

magnus.karlsson@rejmes.se

Mats Reiborn

Reservdelstekniker

Phone: 013-20 35 88

mats.reiborn@rejmes.se

Stefan Samuelsson

Reservdelstekniker

Phone: 013-20 35 76

stefan.samuelsson@rejmes.se

Pontus Ståhl

Reservdelstekniker

Phone: 013-20 35 99

pontus.stahl@rejmes.se

Roger Taberman

Reservdelstekniker

Phone: 013-20 35 89

roger.tabeman@rejmes.se

MEKANIKER

Mikael Gustavsson

Mekaniker

Phone: 013-20 35 45 

mikael.gustavsson@rejmes.se 

Håkan Lindström

Mekaniker

Phone: 013-20 36 17 

hakan.lindstrom@rejmes.se 

Mikael Tjernström

Mekaniker

Phone: 013-20 36 16

mikael.tjernstrom@rejmes.se 

Claes Hjärtström

Mekaniker

Phone: 013-20 35 46

claes.hjartstrom@rejmes.se

Kent Halldin

Mekaniker

Phone: 013-20 36 74

kent.halldin@rejmes.se 

Loqman Kamalah

Mekaniker

Phone: 013-20 35 59

loqman.kamalah@rejmes.se 

Ulf Pettersson

Mekaniker

Phone: 013-20 35 14

ulf.pettersson@rejmes.se 

Alexander Segerlind

Mekaniker

Phone: 013- 20 35 18

alexander.segerlind@rejmes.se

Jimmie Sääf

Mekaniker

Phone: 013- 20 36 19

jimmie.saaf@rejmes.se

Emil Didriksson

Mekaniker

Phone: 013-20 35 46

emil.didriksson@rejmes.se

Henning Samuelsson

Mekaniker

Phone: 013-20 35 46

henning.samuelsson@rejmes.se

Robert Niva

Mekaniker

Phone: 013-20 35 13

robert.niva@rejmes.se